Ako meriate „nájdenú hodnotu“ v športových stávkach?

AKO meriate „nájdenú hodnotu“ v športových stávkach? Sme radi, že máme Alexa Vellu (@AlexVella_) od Trademate Sports na WLB vŕtať hlboko a odhaliť odpovede.

Ako meriate „nájdenú hodnotu“ v športových stávkach?

Posledný článok, ktorý som napísal pre WeLoveBetting, sa zaoberal definíciou čo je to value betting a prečo je také dôležité. Tentokrát sa pozriem na to, ako meriate hodnotu pred hrou aj po hre.

Nemerajte svoj úspech stávkovania na základe výhry/prehry

Aj keď toto tvrdenie znie smiešne, ak chcete dosiahnuť dlhodobý zisk zo športových stávok, musíte brať hodnotu od stávkovej kancelárie.

Ako si teda po uzavretí stávky môžete pred zápasom sadnúť na gauč a premýšľať? “Skvelé, práve som uzavrel value bet!”

No, musíte mať benchmark, s ktorým môžete porovnávať, a pre športových stávkarov sa to nazýva záverečná čiara, čiže konečná cena, ktorá bola ponúknutá milisekundy pred začiatkom.

prečo? Pretože záverečná cena berie do úvahy každú informáciu, ktorú trh ponúka. Či už sú to myšlienky davu, názor profesionálnych športových stávkarov alebo pozícia stávkového syndikátu. Taktiež berie do úvahy všetky novinky okolo hry (napr. Paul Pogba, ktorý sa vracia po zranení alebo Kevin de Bruyne zmeškaný zápas kvôli chorobe).

Príkladom prekonania záverečnej čiary by bolo, ak by ste stavili na Manchester United na výhru s kurzom 1,70 a v čase výkopu jeho kurz klesol na 1,60.

Ako porazím záverečnú čiaru? A ktorú mám poraziť?

Záverečná línia Pinnacle je cena, ktorú by ste sa mali snažiť poraziť, pretože vo všeobecnosti má najväčšiu likviditu na trhu, keďže neobmedzuje víťazných hráčov. Záverečná línia Pinnacle je to, čo ľudia označujú ako „skutočné šance“ na športovú hru.

Poznámka: Aj keď sú ceny Pinnacle vo väčšine prípadov ostrejšie ako u všetkých stávkových kancelárií, stále majú na svojich kurzoch určitú maržu. Vo všeobecnosti je to niečo okolo 2%, zatiaľ čo u mäkkých stávkových kancelárií (napr. Bet365, William Hill atď.) je to okolo 5-10%. Nepotrebujete teda len prekonať záverečnú líniu Pinnacle, ale musíte byť aj záverečnou líniou Pinnacle bez marží.

Kľúčovým faktorom pri prekonaní záverečnej ceny je stávkovanie čo najbližšie k výkopu. o Trademate Sports, odporúčame uzatvárať stávky 0-8 hodín pred výkopom. Ak podávate stávku, ktorá je vyššia ako aktuálna cena Pinnacle (0 – 8 hodín pred výkopom), je viac než pravdepodobné, že po výkope prekonáte líniu.

Čím bližšie k začiatku stávky podáte, tým lepšie, pretože čím dlhšie budete čakať – tým viac likvidity je na trhu, čo znamená viac informácií.

Analýza po stávke

Ako som už uviedol, ak chcete dosiahnuť dlhodobý zisk zo športového stávkovania, prestaňte sa pozerať na to, či vaša stávka po zápase vyhrala alebo prehrala, a zistite, či ste prekonali uzatváraciu čiaru bez marže.

Je to najlepšia meracia tyč, ktorú môžete použiť na posúdenie, či vaša stávková stratégia funguje, pretože nezohľadňuje rôzne výsledky, ktoré šport tak často produkuje.

Uľahčuje hľadanie hodnoty

Všetko, o čom som hovoril, sa dá urobiť ručne, ale vyžaduje si to veľa času a úsilia.

Ak chcete ušetriť nejaký čas hľadaním hodnotných stávok, ktoré neustále prekonávajú uzatváraciu líniu bez marže Pinnacle, začnite bezplatnú týždennú skúšobnú verziu Trademate Sports.

Trademate nájde stávky za vás, všetko, čo musíte urobiť, je uzavrieť ich u stávkovej kancelárie.

Poznámka: Pre každého, kto chce prekonať záverečnú líniu v konských dostihoch, sa zdá byť záverečná línia Betfair Sportsbooks najpresnejšou meracou tyčou.

Leave a Reply

Your email address will not be published.