Ako zarobiť na tímových novinkách

PROFESIONÁLNY športový stávkar Neel Shah (@MyBettorLife) zdieľa niekoľko zákulisných trikov, aby ste zostali pred futbalovými trhmi.

Ako zarobiť na tímových novinkách

Ako by ste chceli zarobiť na futbalovom zápase ešte predtým, než sa vôbec kopne do lopty? Predzápasové obchodovanie na tímových správach je jedným z uhlov pohľadu, na ktorý sa často zabúda.

Hlavný nápad

Stávkové rady pre hlavné ligy majú tendenciu vychádzať týždeň alebo dva pred začiatkom zápasov. V tom čase inteligentné peniaze vstupujú na trhy za počiatočné ceny a potom sa dohodne všeobecná cena pre trhy výhra-výhra-výhra (1×2).

Cena potom do určitej miery zohľadňuje dostupnosť hráčov na výber. Hráči s dlhodobými zraneniami alebo suspendáciami sú zohľadnení v cenách, ale stále môže existovať určitá neistota týkajúca sa niekoľkých ďalších hráčov.

Ak dokážete rýchlo reagovať na informácie o tímových správach, existuje potenciál využiť zmenu ceny a zaistiť si zisk ešte pred začiatkom hry. Znie to jednoducho, ale v praxi to tak vždy nie je. Dúfajme, že tento článok vám poskytne niekoľko nápadov, ako si dať šancu zabezpečiť si trochu zelene.

Zranenia na poslednú chvíľu

Hráči môžu mať pre zápas pochybnosti, či sa vracajú po zranení, alebo či dostali v poslednom zápase klopanie. Trhy majú určitý stupeň neistoty a hneď ako budú zverejnené oficiálne tímové listy, trh ako celok sa prispôsobí.

S pomocou nejakého obchodného softvéru a pohľadu na obchodné rebríky môžete niektoré z týchto pohybov často spozorovať vopred. Ak sa prihlásite na odber špecializovanej služby, ako je „Only Fools VIP“, môžete tieto zdroje informácií získať skôr ako široká verejnosť. Môžete byť schopní podporiť tím so silným potenciálom, aby sa cena posunula kratšie, alebo na druhej strane položiť tím, od ktorého sa očakáva, že bude slabší.

Nie všetci hráči sú si však rovní. Pochybnosť o Harrym Kaneovi pre Spurs pohne trhom oveľa viac ako Oliver Skipp. Vo všeobecnosti platí, že hrozba útoku „hviezd“ tímu bude tá, ktorá bude najviac pohybovať cenami. Myslite teda na takých ako Vardy, Ronaldo, Salah, Antonio atď.

Aj keď ako futbalový purista môžete namietať, že Declan Rice, Ngolo Kante alebo Trent Alexander Arnold môžu byť integrálnejšie na strane ako ich hviezdny útočník, trh to tak vždy nevidí.

Brankár prvej voľby, ktorý je vonku, alebo kombinácia stredných obrancov by mali podobný, ak nie taký výrazný efekt. Stojí za to sledovať reakciu devízových trhov, keď sú konkrétni hráči mimo, a čoskoro zistíte, kto má najväčší vplyv na ich cenové pohyby.

Pozrite sa na vedľajšie trhy

Hoci štandardné trhy 1×2 (výhra/remíza/výhra) získajú najväčšiu likviditu a tok peňazí (a teda budete môcť vložiť najväčšie stávky), stále môžete využiť informácie o tímových novinkách inými spôsobmi.

Zvážte trhy strelcov. Mnohokrát v tejto sezóne nebolo isté, či Cristiano Ronaldo nastúpi za Man United. Jeho cena môže byť dôsledne podporovaná, ak očakávate, že začne a môžete ho položiť na burzy a získať zisk pred začiatkom hry.

Za zváženie stoja aj trhy cieľov nad a pod. Ak favorit pred zápasom driftuje, potom dáva zmysel, že trhy s nižšími gólmi sa môžu skrátiť, keďže trh očakáva tesnejší zápas kvôli oslabenému favoritovi. Na druhej strane, ak je smoliar čoraz slabší, góly môžu byť pravdepodobnejšie.

Veľkú hodnotu možno nájsť aj na hendikepových trhoch. Ak chcete v týchto situáciách rovno staviť hodnotu, často môžete podporiť tím s hendikepom – alebo + a po prefiltrovaní správ o tíme k širšej verejnosti sa línia posunie. Ponúka príležitosť vyplatiť peniaze alebo len prijať stávku za skvelú cenu.

Ktoré hry sú vhodné pre túto stratégiu?

Pohárové hry, najmä skoršie kolá, môžu mať veľké výkyvy v pohybe cien. Veľa prvoligových tímov bude experimentovať s hráčmi tímu a odpočinúť si od svojich hviezd.

Ak ste verným fanúšikom klubu a viete odhadnúť, čo sa manažér chystá urobiť, určite sa naskytnú príležitosti na zisk. Ak očakávate, že sa postaví slabá strana, možno by stálo za to zaujať laickú pozíciu na favoritoch alebo podporiť smoliarov, a ak favoriti vyradia silnú stranu, bude platiť opak.

Správy súvisiace s COVID

Toto je zďaleka najväčší roztočovač peňazí a najväčší potenciál pre pohyb cien. Ako klub s COVID nebude mať len jednu veľkú zmenu v zostave, ale často príde rad nových hráčov, možno z rezerv alebo mládežníckych tímov.

Zostavy môžu byť také odlišné, že z favorita sa niekedy môže stať smoliar kvôli takýmto novinkám a môže dôjsť k obrovskému pohybu cien.

Vezmite si príklad Liverpool vs Aston Villa v januári 2021. Villa musel zatvoriť svoje tréningové ihrisko a prakticky celý svoj prvý tím mal mimo. Kurz na Liverpool sa otváral na rovnako vysokom kurze ako 2.08 a najlepší kurz, aký ste mohli získať, kým sa hra začala 1.07. Absolútne fenomenálny rozdiel a mimoriadne lukratívny pre každého, kto vymenil tento herný predzápas.

V ten istý víkend odohral neligový Chorley provizórne derby spustošené COVIDom. Chorley otvoril v tak vysokom kurze ako 12.0 u niektorých bookmakerov a ich vyvolávacia cena bola neuveriteľná 1,75. Obrovský výkyv, ktorý by mal obrovskú hodnotu alebo fantastickú obchodnú pozíciu.

O niekoľko dní neskôr sa Celtic vrátil z notoricky známeho zimného tréningového výletu v Dubaji, kde sa 16 ich zamestnancov muselo izolovať. Šance Celticu sa odchýlili od 1.39 do 1,7, hoci ich cena sa pred poklesom posunula ešte vyššie.

Toto sú 3 extrémne príklady, ale môžete vidieť, ako takáto situácia môže vytvoriť skvelé príležitosti na nájdenie value bet alebo obchodu.

Znie to jednoducho, tak v čom je háčik?

Určite to nie je vždy také jednoduché, ako som opísal!

 • Príležitosti na to sa nemusia vyskytovať každý víkend, takže je potrebná určitá miera trpezlivosti.
 • Ak chcete obchodovať s týmito príležitosťami na burzách, budete musieť uzamknúť značnú časť svojho bankrollu, potenciálne na niekoľko dní
 • Niekedy sa cena môže pohnúť proti vám. Trh môže niekedy fungovať zvláštnym spôsobom a nájdu sa ľudia, ktorí sa pokúsia urobiť to isté, ktorí sa zbavia svojich pozícií, keď dosiahnu zisk, s ktorým sú spokojní. Iní dôvtipní hráči uvidia príležitosť, keď trh zareagoval prehnane, a začnú tím podporovať za štedrejšiu cenu. To všetko môže prispieť k tomu, že sa cena bude pohybovať opačným smerom, než by ste chceli.
 • Kľúčom k úspechu v tejto stratégii je mať spoľahlivé informácie a byť rýchly k informáciám. Ide o balansovanie medzi špekuláciami a rizikom, že sa tieto špekulácie nevyplatia. Je užitočné pochopiť, kde by mala byť cena tímu, a pozorne sledovať tieto trhy.
 • Funguje to hlavne na likvidnejších ligách. tj hlavné ligy, ako je Premier League alebo anglické pohárové súťaže, pretože zostavy tímov sa oficiálne oznamujú 1 hodinu pred zápasom. Ak však sídlite v zahraničí a máte prístup k spoľahlivým informáciám, určite je možné využiť túto výhodu v iných veľkých ligách.

Odporúčané nástroje a stratégie

Porozprávajte sa s Tonym na twitteri- @Teamnewsandtix o jeho jedinečnej tímovej spravodajskej službe.

 • Stiahnite si tweetdeck a vyhľadajte spoľahlivé zdroje správ, ktoré hlásia najnovšie správy alebo fámy, a nastavte svoj telefón na prijímanie týchto upozornení
 • Venujte nejaký čas štúdiu trhov a pozorovaniu otváracích cien tímov
 • Spoznajte hlavné útočné hrozby každého tímu, aby ste vedeli, ktorí hráči výraznejšie ovplyvnia ich ceny
 • Venujte tomu primeraný bankroll. Pohyby o 20 %+ môžu nastať, ale počítajte s pohybom o 10 % častejšie.
 • Využite všetky dostupné burzy a uistite sa, že vaša provízia je nastavená na čo najnižšiu možnú úroveň. Betfair ponúka 2%, pretože žiadne kudrlinky a burzy ponúkajú 0% vybraným zákazníkom na používanie určitých vhodných stávkových nástrojov.
 • Sledujte trhy a buďte pripravený urobiť na začiatku pár chýb. Na začiatok používajte malé stávky, kým nebudete mať istotu, že na týchto trhoch nastúpite.

O Neelovi Shahovi

Neel ShahTento rok som sa vďaka kombinácii okolností a ambícií, ktoré som na chvíľu mal, odhodlal stať sa športovým stávkarom na plný úväzok a stráviť rok ponorený do stávkovania, obchodovania a hltania čo najväčšieho množstva vedomostí o predmet. Stále sa mám čo učiť a nie je to ani zďaleka taký očarujúci život, aký si ľudia myslia, ale doteraz to bola úžasná a výnosná skúsenosť a absolútne som si to zamiloval.

Dúfam, že moje články pomôžu ostatným na ich vlastnej ceste stávkovania a všetci si môžeme trochu uľahčiť a spríjemniť život tým, že budeme stávkovať inteligentnejšie a popri tom zarobíme nejaké £££!

Neváhajte sa obrátiť na môj twitter: @mybettorlife alebo navštívte môj blog: mybettorlife.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.