Hodnotové stávky: Čo to je a prečo sú hodnotné stávky dôležité?

ČO je to value betting? Prečo je to dôležité? Sme radi, že máme Alexa Vellu (@AlexVella_) z Trademate Sports na WLB, aby podrobne rozlúštil najbežnejšie používaný výraz v odvetví, „Value Betting“.

Úvod do hodnotového stávkovania

Skôr než vysvetlím, čo je to value betting, položte si otázku: ako stávkové kancelárie zarábajú peniaze? A nie, nie je to preto, že väčšina ľudí je hrozná pri predpovedaní výsledku športového zápasu.

Zarábajú peniaze, pretože získavajú maržu na kurze hry. Povedzme, že Manchester United hrá s Arsenalom a stávkové kancelárie ohodnotili šance United na výhru okolo 50 %. To znamená, že ich stávkové kurzy by mali byť na párne (1/1) alebo 2,00 v desatinných číslach. Ale nie, bookmakeri vám ponúknu kurz 9/10 (1,90) alebo možno nižší, pričom na hru získajú 5% maržu.

Opakujte tento proces znova a znova a bookmakeri nakoniec zarobia celkom slušné peniaze! Čo je však efektívny hodnotový stávkar schopný urobiť, je nielen prekonať maržu bookmakerov, ale získať aj lepšie kurzy, než je predpokladaná pravdepodobnosť, že sa niečo stane. V podstate robíte opak toho, ako sa stávkové kancelárie snažia na vás zarobiť peniaze.

Čo je to hodnotové stávkovanie?

Hodnotné stávkovanie najlepšie vysvetlíte na príklade hodu mincou. Pokiaľ nie je niečo v poriadku s vážením vašej mince, je 50/50 šanca, že pristane na hlavách alebo chvostoch.

Ak by ste si stavili na hod mincou so svojím priateľom, správny kurz by mal byť párny (2,00) na to, že sa udejú hlavy, a párne (2,00) na to, že dôjde k chvostu.

Ale čo keby som povedal, že vám ponúknem 11/10 (2,10) v kurze, ak pristane na chvoste. Ak máte polovicu mozgu, túto stávku prijmete ktorýkoľvek deň v týždni! Pretože pravdepodobnosť (11/10) je väčšia ako predpokladaná pravdepodobnosť, že sa to stane (50% šanca).

Áno, stále je tu 50% šanca, že tento hod mincou prehráte, dokonca môžete prehrať prvých 10 hodov mincou. Postupom času, po tisíckach hodov mincou, sa počet jej pristátí na hlavách a chvostoch priblíži k 50/50 a táto malá hrana sa premení na ďalšie a ďalšie zisky.

Hodnotné stávkovanie na šport

Ako to teda súvisí so športovým stávkovaním? No, ako možno viete, šance na hru sa dosť pravidelne menia. Môže to byť spôsobené tým, že profesionálny športový stávkar vsadil veľkú stávku na tím, aby vyhral, ​​alebo môže byť z hry vylúčený skutočne dôležitý hráč. Jedným z najlepších príkladov bol pohárový zápas medzi Chelsea a Manchestrom City v roku 2016.

Dve hodiny pred výkopom bol u nórskej stávkovej kancelárie Norsk Tipping kurz na víťazstvo Chelsea 1,77. Hodinu pred výkopom boli menované tímy a na prekvapenie mnohých ľudí sa Manchester City rozhodol rozdať debuty piatim tínedžerom, ktorí si vybrali oddych niektorých svojich hviezdnych hráčov.

To výrazne zvýšilo šance na výhru Chelsea, takže stávkový trh zareagoval a znížil kurzy Chelsea z 1,77 na 1,40. Norsk Tipping však reagoval oveľa pomalšie a trvalo im približne 20 minút, kým znížili svoj kurz na 1,40.

Takže v tom čase by ste mali možnosť uzatvoriť „hodnotovú stávku“ na Chelsea, aby ste vyhrali s výrazne vyšším kurzom, ako naznačuje ich predpokladaná pravdepodobnosť.

A rovnako ako v príklade hodu mincou, stále existuje šanca, že Manchester City tento zápas vyhrá. Ale keď túto hodnotu stávky vezmete znova a znova, pravdepodobnosti naznačujú, že budete z dlhodobého hľadiska mimoriadne ziskoví.

Ako môžete sami nájsť a podať hodnotnú stávku?

Môžete to urobiť niekoľkými spôsobmi. Jeden by používal softvér na hodnotové stávkovanie Trademate Sports, ktorý používa algoritmus na sledovanie šancí na športové podujatie a signalizuje, keď sa bookmakeri pomýlia, čo vám umožňuje využiť ich. Takže v príklade Chelsea vs Manchester City by vám poslali upozornenie, keď stávková kancelária nevykonala potrebnú úpravu ceny.

Ďalším spôsobom, ako môžete nájsť value bet, je urobiť to sami. Môžete napríklad zistiť, že v posledných 30 zápasoch Liverpool strelil tri alebo viac gólov v 20 prípadoch. Keď sa však pozriete na šance na ich ďalší zápas, možno zistíte, že stávková kancelária ponúka párne kurzy, čo znamená 50% šancu, keď strelili tri alebo viac gólov v 66% z posledných 30 zápasov.

V tomto prípade by ich kurz mal byť pravdepodobne nižší, čo vám dáva možnosť hodnotnej stávky. Poznámka: Môžu existovať aj iné dôvody, prečo sú kurzy stanovené na párnych stretnutiach, napríklad zranenie Sadio Mane a Mohameda Salaha alebo môžu hrať skutočne dobrý defenzívny tím.

Leave a Reply

Your email address will not be published.