Najlepšie tipy na odstránenie skreslenia výsledkov pri vašom stávkovaní

TEŠÍME SA, že máme Alexa Vellu (@AlexVella_) od Trademate Sports späť na WLB, aby sme dostali najnižšiu hodnotu Outcome Bias v športových stávkach.

Najlepšie tipy na odstránenie skreslenia výsledkov pri vašom stávkovaní

Tim sedí a sleduje hru Manchestru United s Arsenalom. Stávkové kurzy sú:

5/4 (2.25) Man Utd

29/10 (3,90) Remíza

9/5 (2,80) Arsenal

Tímy sa rozcvičujú a zrazu si Bruno Fernandes aj Marcus Rashford podlomia nohy a vynechajú zápas. Tim chápe, akí dôležití sú títo hráči pre United, a zrazu si uvedomuje, že Arsenal je teraz value bet. Rýchlo sa ponáhľa k svojmu počítaču a vkladá 50 libier na Arsenal, aby vyhral 9/5.

Minútu pred výkopom znova skontroluje kurzy na Arsenal a vidí, že sú teraz 6/5. Zápas sa začína a Arsenal nie je nič strašné, zatiaľ čo United hrajú skvele a porazili Arsenal 3:0. Tim zúri, pretože stratil 50 libier. Potom sa ho jeho otravný druh pýta;

Ak by ste posunuli hodiny o niekoľko hodín dozadu a mali by ste opäť svoj čas, uzavreli by ste túto stávku?

Tim rýchlo odpovedal; “Samozrejme, že nie, prečo by som chcel znova stratiť 50 dolárov? Nie som idiot.“

Tim jednoducho podľahol predpojatosti výsledku.

Definícia skreslenia výsledku (Investopedia?: Skreslenie výsledku vzniká, keď je rozhodnutie založené na výsledku predchádzajúcich udalostí, bez ohľadu na to, ako sa minulé udalosti vyvíjali.

V stávkovom žargóne to znamená posudzovať výkonnosť stávky na základe toho, či vyhrala alebo prehrala, bez ohľadu na dôvody, prečo bola podaná, či boli dobré alebo zlé.

Každý si pamätá svoju prvú stávku. Ak vyhral, ​​pravdepodobne ste si mysleli, že stávkovanie je jednoduché a môžete na ňom zarobiť slušné peniaze. Ak prehráte, pravdepodobne ste boli zničení stratou pár libier a sľúbili ste, že to už nikdy neurobíte.

Ale bez ohľadu na to, či stávka vyhrala alebo prehrala, nepovie vám, či to bola dobrá stávka alebo nie. Je to vlastne irelevantné.

Vyhýbanie sa skresleniu výsledkov v stávkovaní

Jediný spôsob, ako posúdiť úspešnosť stávky, je zistiť, či ste prekonali uzatváraciu líniu bez marže, o ktorej sa hovorí ďalej v tento článok.

Príklad, ktorý som uviedol na začiatku, je situácia, keď bola podaná naozaj dobrá stávka, ale Tim bol výsledkom tak rozrušený, že úplne zanedbal svoju skvelú prácu a podľahol zaujatosti vo výsledku.

Arsenal uzavrel na Pinnacle s kurzom 6/5. Znížte ich maržu a skutočný kurz je niečo okolo 5/4, čo znamená, že Arsenal má 44,4% šancu na výhru. Dostať kurz na čokoľvek nad 5/4 by predstavovalo hodnotnú stávku, inými slovami, dlhodobú ziskovosť.

Dobré stávky môžu prehrať a zlé stávky vyhrať. Len nedávno som stavil na víkendový zápas medzi Liverpoolom a Man Utd pod 4,5 gólu s kurzom 1/4. Túto stávku som pohodlne vyhral, ​​pretože zápas skončil 0:0. Ale ak by som sa mohol vrátiť v čase, už by som túto stávku neuzavrel, keďže konečný kurz v Pinnacle bol tiež 1/4. Takže akonáhle pridáte ich maržu, skutočný kurz bol niečo okolo 2/7.

Tipy na odstránenie skreslenia výsledkov

Takže so všetkým, čo bolo povedané, tu sú štyri tipy, ako implementovať tento spôsob myslenia do vášho každodenného stávkovania:

  1. Nenasledujte tipéra, nepoužívajte softvér alebo sa neriaďte vlastným názorom len preto, že oni/vy podporujete víťazov. Nasledujte ich alebo ustúpte, ak neustále prekonávate záverečnú líniu pri veľkej vzorke stávok.
  2. Uchovávajte záznamy o všetkých svojich stávkach a konečných radoch všetkých z nich. Ak je to príliš veľa úsilia, všimnite si, či stávka prekonala záverečnú líniu jednoduchým áno alebo nie.
  3. Ak sledujete hru, na ktorú ste si vsadili, tesne pred začiatkom hry skontrolujte záverečný kurz. Potom viete, či to bola dobrá stávka alebo nie, bez ohľadu na to, čo sa v hre deje.
  4. Je to veľmi ťažké a nie veľmi zábavné, ale skúste hru nepozerať ani nekontrolovať skóre, ak len čakáte na výsledok vašej stávky. V skutočnosti vám to neprináša žiadnu výhodu, pokiaľ to nie je váš obľúbený tím, ktorý radi sledujete/podporujete.

Dúfam, že tieto tipy vám pomôžu pri eliminácii skreslenia výsledkov pri stávkovaní. A ako vždy (nehanebné pripojenie k internetu), ak chcete umiestniť stávky, ktoré dôsledne prekonajú záverečnú líniu, prejdite na Trademate Sports a spustite bezplatnú skúšobnú verziu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.