Počuli ste už o extrémnom žehlení?

Počujeme všetky druhy príbehov vo svete športu jeden šialenejší ako druhý, no počuli ste už o extrémnom žehlení? No bol vymyslený práve preto, aby ukázal, že kvôli domácim prácam sa netreba vzdať športu.

Pôvod

Hovorí sa, že tento šport sa objavil v roku 1997 v Anglicku. Phill Shaw, cvičenec extrémnych športov, by prišiel domov a našiel by tam kopu oblečenia na vyžehlenie, ale keďže chcel ísť liezť, napadlo ho vziať žehliacu dosku, žehličku a oblečenie spolu, aby nenechajte si ujsť robiť jednu alebo druhú vec.

Extrémne žehlenie je v podstate žehlenie bielizne pri praktizovaní nejakého extrémneho športu alebo pobytu na mieste úplne mimo bežného života. V Nemecku je šampionát sporný športovcami z rôznych športov, ale krajiny, kde sa extrémne žehlenie praktizuje najviac, sú Anglicko, Austrália a Japonsko.

Moderná prax

Extrémne žehlenie získalo medzinárodnú slávu po premietaní dokumentu s názvom Extreme Ironing: Pressing for Victory, ktorý produkovala Wag TV pre Channel 4. Program sledoval úsilie britského tímu a ich prípadný zisk bronzovej a zlatej medaily na 1. svetovom šampionáte. Majstrovstvá v extrémnom žehlení v Nemecku. Vedľajší príbeh zaznamenal rivalitu medzi Extreme Ironing Bureau (EIB) a disidentskou skupinou Urban Housework, ktorá sa snažila založiť vlastný radikálny šport založený na vysávaní. Film bol neskôr uvedený na National Geographic Channel.

Bol to určite bláznivý šport, ale ak sledujete bežnejšie športy a ešte lepšie, radi na ne tipujete, pozrite si toto bezplatná stávková platforma aby ste vždy získali najlepšie limity a šance!

Leave a Reply

Your email address will not be published.