Predikcie a tipy na stávkovanie Benfica vs Ajax

Debutant WLB Sam Ingram (@SamIngram_) predstavuje ukážku stredajšieho zápasu prvého zápasu 16. kola Ligy majstrov medzi Benficou a Ajaxom.

Benfica vs Ajax | Streda 23. februára, 20:00 | BT Sport

Liga majstrov je späť v Lisabone, keďže amsterdamská futbalová inštitúcia je pripravená na ďalší útok na portugalskú kráľovskú rodinu. Sporting Lisabon nezostal len po stopách Ajaxu v skupine C, ale po dvoch vynikajúcich výkonoch v Holandsku a Lisabone bol ešte viac zbitý, pomliaždený a uvoľnený. scéna pre ďalšiu eskapádu Ajaxu v Európe.

Šesť víťazstiev zo šiestich pre Ajax má tím Erika Ten Haga v váženej spoločnosti, pričom víťazstvo Liverpoolu na San Siro zaisťuje, že tvoria polovicu neporazených subjektov v súťaži predvádzajúcej to najlepšie z Európy. Výsledky v tejto sezóne v The Johan Cruyff Arena sú jedna vec, ale výkony, ktoré sprevádzali víťazný stroj, boli občas úžasné.

Impozantná plynulosť vrytá do DNA Ajaxu v plnom prúde, keď sa vkus a prefíkanosť stretávajú s mladosťou a dotykom zážitku, ktorý slúži ako hlavná atrakcia futbalu; Ciele. A bolo toho veľa. Nie sú úplne najlepšími strelcami v skupinovej fáze Ligy majstrov – Bayern si toto ocenenie odnáša, no 20-tka holandského majstra naznačuje, že pre tím, ktorý je navrhnutý na strieľanie gólov, nebude žiadne spomalenie.

Počiatočná dominancia Ajaxu v sezóne 2021/22 v Lige majstrov je ďaleko od toho, čo Benfica doteraz získala. Dve víťazstvá zo šiestich, podporené dvoma remízami a niekoľkými ťažkými prehrami inšpirovanými Bayernom Mníchov, stačili na postup do vyraďovacej fázy.

Spätné góly v Lisabone

Sedem gólov Benficy je slabých v porovnaní s celkovým počtom gólov Ajaxu a stále sa ani zďaleka nepribližuje k 16,3 xG nazbieraným holandským tímom, ktorý bol najvyšším súčtom xG počas skupinových fáz.

Mimo európskej konkurencie budú strany Eredivisie radi, že uvidia chrbát Ajaxu, hoci len na zápas v polovici týždňa. Najvyššia holandská liga bola svedkom 69 strelených gólov v 22 vystúpeniach tohto giganta z Ajaxu. To je priemer 3,13 gólu na zápas vo farbách Ajaxu. Smrteľné.

V Európe je to podobný príbeh, ako ste možno čakali. Ajax strelil 2+ góly v 6/6 víťazných zápasoch tejto kampane. Hranie mimo domova bolo zatiaľ trochu jednoduché, pričom ich cesty pozostávali z registrácie piatich na dvore Sportingu, troch pred Žltou stenou a double v Istanbule vs Beşiktaş. Štatistika 2+ strelených gólov je pôsobivá aj na domácej pôde, pričom v zápasoch 16/22 zaznamenali Amsterdam najlepšie skóre pri viacerých príležitostiach.

Vzhľadom na vyššie uvedené, 4/5Aby Ajax opäť dokázal na Bet 365 dosiahnuť viac ako 2 góly, to je niečo, za čo môžem s radosťou zvesiť klobúk.

Nečakajte, že Benfica hodí uterák do ringu

Zatiaľ je to, pravdaže, stávkový náhľad prevažne zameraný na hosťujúcu stranu. Hoci sa spolieham na Benficu, aby som bol bojovníkom roztiahnutým na plátne po úvodných kolách, neprehliadnite ich úplne. Tento outfit Benfica je plný skúseností na tejto úrovni, vybavený príručkou temného umenia a know-how, ako napredovať v Európe.

Suverénne sedem víťazných zápasov odštartovalo kampaň Benficy v portugalskej Primeira Lige 2021/22. Popri úspešnom zvládnutí potenciálnych zápasov v kvalifikácii Ligy majstrov s banánovou šupkou proti Spartaku Moskva a PSV sa zdá, že Benfica má svoje kačice v rade a je pripravená udrieť späť moc na domácom trhu.

Návrat Jorge Jesusa do kopačky Benficy sa skončil bez slávností, jeho prepustenie prinieslo nestabilitu a množstvo problémov, ktoré sa takmer očakávali uprostred prevratu. Hoci obsadil tretie miesto a kvalifikoval sa do vyraďovacej fázy Ligy majstrov, nestačilo to.

Neharmonická šatňa a slabá forma a výsledky, ktoré tím ako Benfica proti nižším stranám nedoprial, nakoniec podporili Ježišov pád.

Sezóna koktania The Eagles však nie je pre divákov presvedčenia Benficy len záhubou a pochmúrnosťou, ako naznačujú štatistiky. S priemerom 2,61 gólu na zápas má Benfica najvyšší priemer strelených gólov na 90 v domácej lige, pričom 18 gólov Darwina Núñeza vedie medzi hráčskym tímom.

Pre niekoho zločinné, pre iného ziskové

Alarmujúci precedens na Estádio da Luz v tejto sezóne však spôsobil, že Benfica je na čele ďalšieho rebríčka, no tentoraz nechcene – BTTS v zápasoch hraných doma. Deravá obrana na výstave smeruje k víťazstvu Ajaxu na domácej pôde v každom z posledných piatich zápasov vo všetkých súťažiach, pričom domáce zápasy Primeira Ligy sú svedkom BTTS s najvyšším skóre 8/11.

Ak chcete pridať trochu perspektívy, medzimestský rival Sporting sídli na druhom konci rebríčka s BTTS len v 3/11. Benfica (15/23) je v celkovom hodnotení BTTS druhá za Boavistou (17/23).

Pre tím s takým veliacim rodokmeňom v Portugalsku vás priaznivci Benficy presvedčia, že štatistiky, ako sú tieto, sú na hranici kriminality.

Boavista zhodou okolností poskytuje Benfice ich „zahrievací“ zápas pre osemfinále, hoci to pre rodákov z Lisabonu nevyšlo podľa plánu. Dva góly z prvého polčasu mali čoskoro prehlušiť dva neskoré zásahy Boavistov v hlavnom meste; 2-2 a nie dokonalá príprava.

Ponúkaný 4/6 pre BTTS mi to z hľadiska hodnoty celkom nevyhovuje, takže dostať na stranu Ajaxa v rovnakom čase je pravdepodobne tá múdra hra. Staviteľ stávok zameraný na cieľ od Bet 365 ponúka vhodný spôsob, ako s BTTS + Ajax streliť 2+ góly na 6/4. Ak sa cítite trochu odvážnejšie a máte istotu, že Ajax príde pripravený rozobrať Benficu, 5/2 ponúkaná rovnakou stávkovou kanceláriou na výhru BTTS + Ajax predstavuje slušnú alternatívu.

Najlepšie stávky

Benfica vs Ajax – Ajax strelí viac ako 1 gól (4/5 Bet365)

Benfica vs Ajax – oba tímy dajú gól a Ajax strelí viac ako 1 gól (6/4 Bet365)

Leave a Reply

Your email address will not be published.