Sprievodca pre začiatočníkov rozptylom v športových stávkach

TEŠÍME SA, že máme Alexa Vellu (@AlexVella_) od Trademate Sports späť na WLB, aby ste nám poskytli najnižšie hodnoty rozptylu v športových stávkach a prečo by ste si to mali byť vedomí.

Sprievodca pre začiatočníkov rozptylom v športových stávkach

Na rozdiel od veľkého hluku na sociálnych sieťach nie je možné vyhrať každú stávku. Výsledky športových stávok sú výrazne ovplyvnené šťastím, a preto je dôležité, aby ste pri stávkovaní zaujali matematický prístup a vždy sa snažili staviť na väčšie číslo, než aké sú skutočné kurzy hry.

Ak stavíte na Liverpool, že vyhrá predvečer (2,00), ale v čase výkopu je kurz 4/5 (1,80), našli ste hodnotu. Opakujte tento scenár tisíckrát a štatistiky hovoria, že pri stávkovaní zarobíte.

Hodnotná stávka ≠ Jasná výhra

To, že ste vsadili na Liverpool, ešte neznamená, že vyhráte. Stále existuje 44,4% šanca, že stávka prehrá.

Vezmite si príklad starého hodu mincou. Aj keď je šanca pristáť na hlavách alebo chvostoch 50/50, ak hodíte mincou 10-krát, pristane vždy päťkrát na hlavách? nie

Hoďte mincou 100-krát, pristane vždy na hlave 50-krát? Nie. Hoďte mincou 1000-krát, pristane vždy na hlave 500-krát? Nie. Chápeš!

Teraz sa zoznámime s pojmom; „zákon veľkých čísel“.

Zákon veľkých čísel v pravdepodobnosti a štatistike uvádza, že s rastúcou veľkosťou vzorky sa jej priemer približuje k priemeru celej populácie.

Zjednodušene to znamená, že čím viackrát hodíte mincou, tým viac sa priblížite k peknému rozdeleniu 50/50.

Veľké čísla v športových stávkach

Ako to teda súvisí so športovým stávkovaním? Je to presne ten istý koncept ako hádzanie mincí, ale predstavte si, že podávate hodnotné stávky.

Mohol by som tu byť veľmi technický a ukázať vám niekoľko grafov a rozdelení, aby som presne videl, ako bude podávanie value betov z dlhodobého hľadiska vyzerať, ale urobím to čo najjednoduchšie pomocou vyššie uvedeného príkladu z Liverpoolu.

Ak vsadíte na Liverpool na párnych akciách (2,00) – implikovaná 50% šanca na výhru – a oni vyhrajú, zdvojnásobíte svoje peniaze. Skutočný kurz je však 4/5 (1,80), čo znamená, že v skutočnosti je 55,6% šanca na výhru.

Opakujte tento proces znova a znova a v podstate vsádzate na scenár, v ktorom zdvojnásobíte svoje peniaze a je tu 55,6% šanca na výhru!

Je to v podstate to isté, ako keby ste povedali svojmu partnerovi; “Ak táto minca pristane na hlave, musíte mi dať 10 dolárov. Ale ak pristane na chvoste, dám ti 8 libier.“

Rozdiely v športových stávkach

Ale tu je problém, aj keď podávate value stávky znova a znova, neznamená to, že budete krátkodobo ziskoví.

Jediný spôsob, ako sfunkčniť hodnotové stávkovanie, je umiestniť veľa hodnotných stávok, takže čím viac stávok podáte, tým bližšie sa dostanete k očakávaným výsledkom.

Niektorí ľudia začnú rýchlo a zarobia veľa peňazí vo svojich prvých 100 hodnotných stávkach. Niektorým sa stane opak. Ale nech už je výsledok akýkoľvek, value betting je o dlhodobom horizonte. Krátkodobé sú len všetky odchýlky.

Rýchle tipy, ako znížiť rozptyl

  1. Stavte na nižšie rozsahy kurzov. Čím vyššie sú kurzy, tým je pravdepodobnejšie, že budete pokračovať v dlhých sériách prehier a tým viac stávok budete musieť uzavrieť, kým sa vaša odchýlka vyrovná.
  2. Nastavte maximálnu veľkosť stávky. Nikdy nevsádzajte viac ako 2 % svojho celkového bankrollu na jednu hru. Ako som už spomenul vyššie, to, že podáte value bet, ešte neznamená, že je to isté!
  3. Pristupujte k svojmu stávkovaniu z dlhodobého hľadiska.

Leave a Reply

Your email address will not be published.