Zoznámte sa s odborníkmi: Jeevan Jeyaratnam zdieľa svoje poznatky, zdroje a obľúbené stávkové spomienky

V úplne novej sérii na WLB sa dostávame do povedomia niektorých z najchytrejších myslí stávkového priemyslu tým, že žiadame odborníkov, aby odhalili svoje obľúbené zdroje, cenné poznatky a najväčšie výhry v hre, s Jeevanom Jeyaratnamom (@JeevesOdds) ) nasledujúci.

Kedy ste prvýkrát začali tipovať? Pamätáte si svoju prvú stávku?

Odhliadnuc od stávok Grand National, spomínam si, že moje prvé nezávislé stávky boli cez dva obchody Ladbrokes, ktoré sme mali v Bromsgrove, kde bývam. Muselo sa to stať počas sezóny 1997-98, v októbri 1997 som mal 18 rokov. Vzhľadom na to, že som stále vyzeral na 12, nebolo pochýb o tom, že by sa po tomto míľniku súvisiaceho s vekom uzatvorili nejaké stávky!

Niekoľko priateľov si vyzdvihlo víkendové kupóny a študovalo ich v spoločenskej miestnosti šiestej triedy. Dychtivý zapojiť sa, zistil som, že sa dopúšťam hriechu umiestnením 50p riadkov „zoznamu sekcií“.

Odvtedy sa mi vryl jeden konkrétny komentár od priateľa. Povedal, “nevsádzajte na remízu, ani jeden tím nejde s cieľom dosiahnuť remízu“. Hoci, ako som sa neskôr dozvedel, hry v Serie B túto teóriu vyvrátili, bola to filozofia, ktorú som si vždy pamätal.

Čoskoro nasledovala moja prvá stávka na strelca, no v skutočnosti to bola zázračná stávka na „scorecast“. Spomínam si, že bol do toho zapletený Mikkel Beck z Middlesbrough, ibaže, skôr náhodou, nebol zapojený. Môj prvý návrat prišiel, pretože Beck nezačal, ale dosiahol som správne skóre, na ktoré sa vrátil celý vklad. Nikdy som sa nepozrel späť a strelci sa odvtedy stali „menou“, ktorá platí moje účty.

Na aké športy alebo ligy sa zameriavate a tipujete?

Sme dosť malá firma, takže sme všetci čipovaní, ja nie som výnimkou. Moje ligy sú holandská Eredivisie, ruská Premier League, dánska Superliga a austrálska A-League. Väčšina mojich serióznych (alebo ako ich nepresne nazývam „profesionálnych“) stávok pochádza práve tu. Cítim, že mám výhodu, ktorú mi poskytuje môj každodenný výskum.

Odhliadnuc od strelcov gólov, rád sa zameriavam na stávky s ázijským handicapom, kde sa často dá nájsť najlepšia hodnota. Tieto trhy fungujú s malými maržami (~2 %) a výsledkom je, že často nájdete ponuky odšťavovačov o presne rovnakých stávkach 1X2.

Napríklad stávka na Groningen na výber -0,50 loptičky s ázijským handicapom je presne rovnaká stávka ako podpora Groningenu na výhru na trhu 1X2. Vždy sa oplatí skontrolovať, či váš bookmaker ponúka ázijské handicapy.

Nie je príliš veľa operátorov, ktorým by som odporučil mať peniaze na účte, ktoré neposkytujeme, takže nemám veľké množstvo možností, čo sa týka stávky.

Aké stránky alebo zdroje používate na ich sledovanie?

Môj tím a ja máme rozsiahly zoznam dôveryhodných stránok pre každú ligu, tu je ochutnávka tých najlepších pre ligy, ktoré pokrývam:

Aké sú vaše obľúbené webové stránky na výskum?

Odstávka vynútená koronavírusom znamenala, že ja a tím sme boli povinní prebádať naše dôveryhodné zdroje, aby sme získali informácie o niektorých nižších ligách, ktoré sme získali.

Od začiatku marca nás to viedlo k budovaniu tímov pre srbskú Premier League, ukrajinskú Premier League, Juhoafrickú Premier League a Singapurskú Premier League – všetko bezvýsledne, pretože futbal sa odkladal rýchlejšie, ako sme stihli zverejniť.

Oveľa viac šťastia sme mali s Bieloruskom, kde teraz vyrábame ceny pre strelcov a hráčske karty, pričom nedávno do nášho repertoáru pribudla aj nikaragujská Primera Liga.

Moji kompilátori sú špecialisti na identifikáciu miestnych mediálnych zdrojov pre najnovšie správy, ale na sledovanie jednotiek a presunov používame úplne brilantnú stránku www.transfermrkt.co.uk. Naša webová stránka so štatistikami je platená www.soccerassociation.com , vďaka jej prehľadnému a responzívnemu rozloženiu je radosť ju používať.

www.whoscored.com úžasne inovovali dátový kanál OPTA F24 a ich tepelné mapy môžu často pomôcť určiť presnú polohu, keď sa zdroje líšia. www.soccerway.co.uk je ďalšia užitočná stránka, ale buďte opatrní a myslite na to, že dva zdroje uvádzajúce rovnaké podrobnosti zaručujú pravdu. Napríklad Soccerway a Whoscored sú dodávané rovnakým zdrojom údajov OPTA.

Twitter je tiež skvelým nástrojom na výskum a informácie. Pomocou funkcie „zoznam“ zaostrite a zablokujte väčšinu „šumu“ a budete ťažiť z výhod.

Aké štatistiky považujete za najdôležitejšie?

Závisí to od typu trhu, na ktorý sa zameriavate, ale pre strelcov sú kľúčovými ukazovateľmi minúty na gól, strely na bránu a, čo je najdôležitejšie, pozícia. Najväčšie výhody zvyčajne prichádzajú cez menšie ligy (do ktorých zahŕňam všetky vyššie spomenuté) a vždy preto, že ťažšie nájsť tímové novinky diktuje zmenu pozície pre konkrétneho hráča.

Len pár nedávnych príkladov, Kasper Kusk prešiel z pozície širokého stredu poľa na stredného útočníka AaB v dánskej Superlige. Táto zmena nasledovala po predaji Mikkela Kaufmanna do FC Kodaň počas zimného prestupového obdobia.

Kusk bol skúšaný ako útočník v prípravnom zápase pred reštartom sezóny vo februári. Bolo oznámené, že dostane šancu zaujať rovnakú úlohu proti Silkeborgu v lige. Správa bola uvedená tu; https://www.tipsbladet.dk/nyhed/superliga/optakt-silkeborg-if-aab-5.

Nielenže hral „hore“, ale strelil aj jediné dva góly zápasu. Mali sme Kuska za 23 % gólov AaB, čo z neho urobilo hodnotnú stávku, pričom firmy nie sú súčasťou našej ponuky, s 8/1 (skutočná cena 6/1), aby skóroval ako prvý a 5/2 (skutočná cena 15/8 ) kedykoľvek.

Zaujímavým uhlom je, že transfermrkt a ďalší ho uvádzajú ako hrá RW v hrách, ktoré vystupoval ako stredný útočník. Soccerway ho má na rozdiel od neho v správnej pozícii, ale zdôrazňuje dôležitosť dvojitej kontroly nezávislých zdrojov a nespoliehania sa na jeden alebo dva, ktoré sú v podstate rovnaké.

Problémy vo Feyenoorde spôsobili, že ľavý obranca Ridgeciano Haps sa pretlačil na ľavé krídlo pred prerušením boja proti koronavírusu. Niektoré firmy ho naďalej oceňovali ako ľavého obrancu vo formácii 4-1-2-3, teda 33/1 a väčšej. Zatiaľ čo vo svojom novom pôsobisku ešte v lige nebodoval, 5. marca neuspel v KNVB Beker (Cup) demolácii NAC Breda.

Existujú nejaké štatistiky alebo trendy, ktoré považujete za irelevantné?

Nenechajte sa ukolísať štatistikami skreslenými podľa aktuálnosti, často sa používajú v marketingu, ale posolstvo, ktoré zobrazujú, je zvyčajne zavádzajúce. Najväčšou chybou hráča je presvedčenie, že došlo k veľkoobchodnej zmene z malej veľkosti vzorky. To znamená, že ako v príkladoch vyššie, ak zmena nastala z konkrétneho dôvodu, napríklad zmena polohy, potom na ňu skočte, tieto „chyby“ netrvajú dlho.

Porovnávanie výsledkov tímu head-to-head za viac ako rok je tiež dosť zbytočné. Počet personálnych zmien v modernom klube znamená, že jedinou statickou premennou je názov klubu.

Akú najväčšiu lekciu ste sa naučili stávkovaniu?

Pochopte „skutočnú“ cenu stávky v ktoromkoľvek bode predtým, ako zhodnotíte jej hodnotu. To sa oveľa ľahšie povie, ako urobí, ale uchovávaním záznamov o svojich stávkach si vytvoríte obraz o tom, či sú vaše odhady hodnoty dokázané správne alebo nie.

Budete musieť viesť rozsiahle záznamy, aby ste získali dostatočnú veľkosť vzorky, aby ste si boli istí, ale nenechávajte to na pamäť. Zistíte, že si zapamätáte výhry, ale nie prehry, a pokazí to vaše hráčske návyky.

Marco Blume, obchodný riaditeľ v Pinnacle (ak nepoznáte Pinnacle, potom by som vám navrhol preskúmať firmu a jej vplyv na celý trh), raz vysvetlil, že ich postoj k riziku a pozitívny prístup k arbers, čo je odlišní od 95 % ostatných stávkových kancelárií, boli povzbudení, pretože rozumeli a dôverovali svojim „skutočným cenám kedykoľvek“.

Ponukou týchto „skutočných“ cien s minimálnou ochranou marže si vybudovali vysoko ziskové impérium s vysokým obratom a nízkou maržou, ktoré by väčšine obchodných riaditeľov privodilo infarkt.

Ak neveríte, že máte najlepšie kompilátory v odbore, rýchlo sa potopíte. Ak svojmu tímu dôverujete a vaše údaje o zisku vám poskytnú dôkaz, potom budete viac než šťastní, že vsadíte veľké stávky na vaše kotácie chránené maržou.

Prečo je pri stávkovaní dôležitá hodnota?

Stávkovanie a hranie patrí do zábavného priemyslu, takže rád uvažujem o širokom rozdelení medzi tými, ktorí sú radi, že každý týždeň vyhodia 5 £ acca alebo „stávkovačom“ pre zábavu, a tými, ktorí to s hraním myslia vážnejšie. . Vzhľadom na fórum si myslím, že tento článok oslovuje druhú skupinu. V takom prípade je hodnota rozhodujúca pre každého, kto dúfa, že bude rok čo rok ziskový.

Hodnota je jednoducho stávkovanie s kurzom, ktorý plne nezodpovedá pravdepodobnosti výskytu udalosti. Samozrejme, určiť, čo je „hodnota“, je ťažké. Ak nájdete medzeru na prekonanie knihy (a môžete mať otvorený účet), potom budete dlhodobo ziskoví.

To znamená, že algoritmy sa neustále vyvíjajú a hrana jedného dňa môže na druhý deň zmiznúť. Je dôležité pochopiť, kedy bola vaša hrana erodovaná a prestať ju prehodnocovať.

Máte nejakú radu pre tipujúcich, ktorí chcú skúsiť nájsť výhodu?

Bežným omylom je, že viacnásobné stávky vždy ponúkajú zápornú hodnotu. Samozrejme, áno, akumulátory znásobujú maržu stávkovej kancelárie a ak si myslíte, že kurzy nie sú priaznivé, zaplatíte cenu v zápornej hodnote. Ak však máte pocit, že máte pozitívnu výhodu vo viacerých stávkach, potom svoju pozitívnu hodnotu znásobujete.

Aká je vaša najväčšia stávková výhra a ako ju míňate?

Môj bývalý kolega @fryboyracing raz na koňoch tipoval 25/1 a 33/1 double, to bol skvelý večer v kancelárii, aj keď v malom! Fryboy (Simon) zostáva najostrejšou myšlienkou na konské dostihy, akú som kedy stretol, je prvotriedny.

Som pomerne malý hráč na stávkovanie a povaha mojich stávok (hlavne dvojhry) znamená, že očakávané výhry nikdy nedosiahnu celkové výplaty jackpotov. Radosť z toho, že mám pravdu, je pre mňa hlavným šumom, mám svoje herné účty oddelené, držím peniaze (s renomovanými klientmi) na účtoch a takmer nikdy neuskutočňujem vklady alebo výbery.

Mojou najväčšou výhrou bolo, že som videl v Racing Post inzerát na juniorského zostavovateľa kurzov v Birminghame, keď som v roku 2005 pracoval v obchode William Hill, naštartovalo ma to k vysnívanej kariére vo svete, ktorý mám strašne rád. pre.

Kontrolujete svoje stávky a sledujete svojich víťazov/porazených?

Svoje stávky delím na „zábavné“ a „profesionálne“, pre niekoho, ako som ja, kto sa nestávkuje za účelom živobytia, ani to nemá v úmysle robiť, ale namiesto toho pracuje na druhej strane plota, je dôležité oddeliť dva. Pri sledovaní hry si často dám malú „zábavnú“ stávku (zvyčajne hráčske karty v stávkovacom nástroji), nemám skutočnú ilúziu, že dostávam hodnotu, ale rovnako sa neuspokojím s očividne podhodnotenými výbermi.

Moje „profesionálne“ stávky predstavujú časy, keď skutočne verím, že mám výhodu, stále ich vsadím na dosť malé stávky, ale budem si viesť záznamy a hodnotiť ich do detailov, ktoré by som jednoducho nerobil pri „zábavnej“ stávke. .

Ako sa vyrovnávate s prehratými stávkami?

Je samozrejmé, že by ste nikdy nemali staviť viac, ako si môžete dovoliť prehrať, hoci nikto nemá rád prehry! Úprimne povedané, „profesionálne“ stávky, najmä ak počiatočné ceny ukážu, že moje pôvodné myšlienky sú správne, prehra ma netrápi. Zarezervujte si dostatok týchto stávok a budete dlhodobo vpredu.

Je frustrujúce, keď „profesionálna“ stávka ide opačným smerom a skončí väčšia na KO, tieto stávky si vyžadujú oveľa viac skúmania a analýzy, aby ste zistili, čo ste mohli premeškať.

Zábavné stávky môžu byť frustrujúce, ale ak to máte pod kontrolou a dali mi 90 minút zvýšeného pôžitku, potom vyhrám alebo prehrám, beriem to.

Čo je na stávkovaní najlepšie?

Práca v tomto odvetví je absolútny dar, je tu veľa čo sa učiť, toľko uhlov pohľadu, z ktorých možno pristupovať ku každému aspektu. Trh Betfair pred Cheltenhamom bol zdrojom neuveriteľného záujmu s miliónmi zhodujúcich sa cien. Sledovanie tohto vývoja bolo skutočne fascinujúcou štúdiou múdrosti teórie davu.

Bez toho, aby sme o tom premýšľali, sa každý deň rozhodujeme na základe pravdepodobnosti a náhody. Stávkové trhy jednoducho ponúkajú optiku, z ktorej sa dá vidieť, ako úspešné sú naše interpretácie. Sú jednoduchými reprezentáciami rozmanitejších a komplexnejších udalostí a môžu pomôcť poskytnúť zdroj porozumenia, ktorý pretína mediálnu hyperbolu.

O Jeevan Jeyaratnam

Jeevan Jeyaratnam (@JeevesOdds) je hlavný kompilátor kurzov pre Abelson Odds, ktorý je súčasťou Abelson Info. Abelson Odds sú B2B poskytovatelia trhov so strelcami a hráčskymi kartami pre desiatky futbalových líg po celom svete, ktorí poskytujú množstvo stávkových kancelárií prvého stupňa vrátane SkyBet, Flutter, William Hill a GVC.

Leave a Reply

Your email address will not be published.