Zoznámte sa s odborníkmi: Rene Petersson zdieľa svoje poznatky, zdroje a obľúbené stávkové spomienky

V úplne novej sérii na WLB sa dostávame do povedomia niektorých z najchytrejších myslí stávkového priemyslu tým, že žiadame odborníkov, aby odhalili svoje obľúbené zdroje, cenné poznatky a najväčšie výhry v hre, s Rene Peterssonom (@Bet_On_Value) Ďalšie.

Kedy ste prvýkrát začali tipovať? Pamätáte si svoju prvú stávku?

Prvýkrát som začal stávkovať v polovici 90. rokov, keď som mal asi 10 rokov. Vtedy v kamenných stávkových kanceláriách neexistovali žiadne vekové obmedzenia. Moji priatelia a ja sme dávali 3+ foldy v Premier League, Serie A, La Lige a Dánskej Superlige.

Nepamätám si svoju prvú stávku, ale bola to pravdepodobne 10-násobok £1 so všetkými najväčšími favoritmi toho víkendu.

Na aké športy alebo ligy sa zameriavate a tipujete?

Hlavne futbal, ale pokiaľ ide o ligy, nie som vyberavý. Môžem a budem staviť na čokoľvek, pokiaľ som si istý, že mám informácie, ktoré nie sú zahrnuté v aktuálnej cene.

Vedľajšie športy, ktoré sledujem, sú basketbal, tenis a ľadový hokej.

Aké stránky alebo zdroje používate na ich sledovanie?

Veľa. Je ťažké to presne určiť, pretože vo všeobecnosti prechádzam, nie nevyhnutne preto, aby som našiel stávku, ale namiesto toho hľadám informácie, ktoré by mohli byť potenciálne cenné pri výbere stávok alebo zvýrazňovaní určitých zápasov.

Miestne noviny sú zlatou baňou pre informácie, ktoré nie sú vždy bežne dostupné. Twitter tiež a vo všeobecnosti sledujte zápasy, aby ste zistili, či sa nestane niečo, čo by mohlo ovplyvniť budúce výkony zúčastnených tímov.

Medzi najväčšie stránky, ktoré často navštevujem, patria: Soccerway, Understat, Experimental361 a Total Corner.

Aké sú vaše obľúbené webové stránky na výskum?

Hmm… Pravdepodobne štyri, ktoré som práve spomenul:

Aké štatistiky považujete za najdôležitejšie?

Základné štatistiky výkonnosti. Poskytujú presnejší obraz o výkonoch tímov v porovnaní so základnými štatistikami – očakávané ciele (xG), očakávané ciele proti (xGA), očakávané body (xP), vstupy do nebezpečnej zóny a obranné štatistiky atď.

Existujú nejaké štatistiky alebo trendy, ktoré považujete za irelevantné?

Prevažná väčšina štatistík, okrem základných čísel.

Pre mňa je irelevantné, koľko zápasov tím vyhral, ​​ako dobre je doma, alebo ako často ide cez/pod čiaru. Aj ligová tabuľka. Futbal je šport s nízkym skóre, a preto je náchylnejší na odchýlky. Tím môže vyhrať 1:0, ale skórovať penaltou alebo vlastným gólom, aj keď má 89 minút zápasu 11 hráčov na vlastnej polovici.

Štatistiky vo všeobecnosti nemusia nevyhnutne ukazovať výkon tímu a prehliadajú sa mnohé cennejšie informácie. Ak sú presnými indikátormi silných stránok tímu, sú už zahrnuté v cene, a preto nie sú užitočné pri hľadaní hodnoty.

Namiesto toho, aby som povedal: „Tím X videl, že šesť z posledných siedmich domácich zápasov prekonalo 2,5 gólu“, radšej to otočím, aby som zistil, či nie je niečo, čo by tomu odporovalo, a namiesto toho uprednostňuje hráčov.

Vo všeobecnosti nám základné štatistiky povedia málo a môže byť lepšie oponovať, keď sú nepresné.

Akú najväčšiu lekciu ste sa naučili stávkovaniu?

Asi sa viac zamerať na čísla ako na šport. Ideálna kombinácia je poznať oboje do detailov. Športové znalosti sa nemusia nevyhnutne rovnať úspechu v športových stávkach, ale ak o oboch viete dosť, môžu sa navzájom dopĺňať.

Prečo je pri stávkovaní dôležitá hodnota?

Ceny stávok sú pravdepodobnosťou. Ak častejšie tipujete ceny, pri ktorých je väčšia šanca, že sa vyskytnú, ako cena, ktorú ste zvolili, budete dlhodobo ziskový.

Napríklad. Ak sedíte s kurzom 2,75 na udalosti, ktorá sa skončila na 2,00, máte 50% šancu vyhrať niečo, čo malo 36% pravdepodobnosť, keď bola prijatá vaša stávka. Rovná sa hodnote stávky 137,5 %.

Máte nejakú radu pre tipujúcich, ktorí chcú skúsiť nájsť výhodu?

Vzdelávajte sa v teóriách stávkovania a matematike, ktorá sa za nimi skrýva. Vygooglite si rôzne témy, počúvajte podcasty, sledujte ľudí, ktorí sa delia o rady, a vytvorte si vlastné skúsenosti. To posledné je pravdepodobne najdôležitejšou súčasťou stávkovania, ale zároveň jedinou časťou, ktorú sa nemôžete naučiť od ostatných. Učte sa praxou a majte otvorenú myseľ.

Aká je vaša najväčšia stávková výhra a ako ju míňate?

V priebehu rokov som mal pár kurzov 150-200,00, ktoré posilnili moju stávkovú banku a čiastočne financovali auto a letné prázdniny.

Kontrolujete svoje stávky a sledujete svojich víťazov/porazených?

Áno, všetko sa sleduje v mojom zázname a so štatistikami, ktoré poskytujú prehľad o tom, v ktorých športoch, ligách, trhoch atď. sa mi darí najlepšie.

Ako sa vyrovnávate s prehratými stávkami?

Vo všeobecnosti nereagujem na prehratú stávku, ale ak je to prehra, snažím sa obmedziť počet stávok a vsádzať nižšie ako zvyčajne. Ak je to zlý rytmus (prekonanie záverečnej čiary a prehra s cieľom v prestávke), radšej udriem do vankúšov na pohovke.

Čo je na stávkovaní najlepšie?

Štúdium svojho koníčka do detailov, osobné uspokojenie, keď sa výskum a závery ukážu ako správne, a druhý príjem, ktorý to prináša.

Leave a Reply

Your email address will not be published.